Caddock Electronics Inc. MP925-75.0K-1%
Part No.:
MP925-75.0K-1%
Package:
TO-220-2 Full Pack
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MP925-75.0K-1%.pdf
Description:
RES 75K OHM 1% 25W TO220
Comments
MP925-75.0K-1% Specifications
Resistance:
75 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
25W
Temperature Coefficient:
-20/ +80ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
TO-220
Size / Dimension:
0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.52mm)
Failure Rate:
MP925-75.0K-1% FAQ
1. How to order MP925-75.0K-1% on Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.?
3. Are the MP925-75.0K-1% price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MP925-75.0K-1%?
MP925-75.0K-1% Tags
  • MP925-75.0K-1%
  • MP925-75.0K-1% PDF
  • MP925-75.0K-1% Datasheet
  • MP925-75.0K-1% Images
  • Buy MP925-75.0K-1%
  • MP925-75.0K-1% Price
  • MP925-75.0K-1% Distributor
  • MP925-75.0K-1% Supplier
  • MP925-75.0K-1% Wholesale