Caddock Electronics Inc. MP930-470-1%
Part No.:
MP930-470-1%
Package:
TO-220-2 Full Pack
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MP930-470-1%.pdf
Description:
RES 470 OHM 1% 30W TO220
Comments
MP930-470-1% Specifications
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
30W
Temperature Coefficient:
-20/ +80ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
TO-220
Size / Dimension:
0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.52mm)
Failure Rate:
MP930-470-1% FAQ
1. How to order MP930-470-1% on Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.?
3. Are the MP930-470-1% price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MP930-470-1%?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MP930-470-1%.
MP930-470-1% Tags
  • MP930-470-1%
  • MP930-470-1% PDF
  • MP930-470-1% Datasheet
  • MP930-470-1% Specifications
  • MP930-470-1% Images
  • Buy MP930-470-1%
  • MP930-470-1% Price
  • MP930-470-1% Distributor
  • MP930-470-1% Supplier
  • MP930-470-1% Wholesale