Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MRS25000C1504FC100
Part No.:
MRS25000C1504FC100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MRS25000C1504FC100.pdf
Description:
MRS25-50 1% C1 1M5
Shipping
Inventory:970
Comments
MRS25000C1504FC100 Specifications
Resistance:
1.5 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Thin Film
Features:
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)