Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MRS25000C6200FC100
Part No.:
MRS25000C6200FC100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MRS25000C6200FC100.pdf
Description:
MRS25-50 1% C1 620R
Comments
MRS25000C6200FC100 Specifications
Resistance:
620 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Thin Film
Features:
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)