Caddock Electronics Inc. MS220-10.0M-1%
Part No.:
MS220-10.0M-1%
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MS220-10.0M-1%.pdf
Description:
POWER FILM RESISTORS
Comments
MS220-10.0M-1% Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Series:
MS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
50ppm/°C
Operating Temperature:
275°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.140" Dia x 0.400" L (3.56mm x 10.16mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
MS220-10.0M-1% FAQ
1. How to order MS220-10.0M-1% on Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.?
3. Are the MS220-10.0M-1% price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MS220-10.0M-1%?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
MS220-10.0M-1% Tags
  • MS220-10.0M-1%
  • MS220-10.0M-1% PDF
  • MS220-10.0M-1% Datasheet
  • MS220-10.0M-1% Images
  • Buy MS220-10.0M-1%
  • MS220-10.0M-1% Price
  • MS220-10.0M-1% Distributor
  • MS220-10.0M-1% Supplier
  • MS220-10.0M-1% Wholesale