Caddock Electronics Inc. MS244-50.0-1%
Part No.:
MS244-50.0-1%
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MS244-50.0-1%.pdf
Comments
MS244-50.0-1% Specifications
Resistance:
50 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
4W
Temperature Coefficient:
50ppm/°C
Operating Temperature:
275°C
Size / Dimension:
0.230" Dia x 0.950" L (5.84mm x 24.13mm)
Failure Rate:
MS244-50.0-1% FAQ
1. How to order MS244-50.0-1% on Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.?
3. Are the MS244-50.0-1% price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MS244-50.0-1%?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MS244-50.0-1%.
MS244-50.0-1% Tags
  • MS244-50.0-1%
  • MS244-50.0-1% PDF
  • MS244-50.0-1% Datasheet
  • MS244-50.0-1% Specifications
  • MS244-50.0-1% Images
  • Buy MS244-50.0-1%
  • MS244-50.0-1% Price
  • MS244-50.0-1% Distributor
  • MS244-50.0-1% Supplier
  • MS244-50.0-1% Wholesale