KOA Speer Electronics, Inc. PCF1CT631R152K
Part No.:
PCF1CT631R152K
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PCF1CT631R152K.pdf
Description:
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
Comments
PCF1CT631R152K Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
PCF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
1.5 kOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
1W
Composition:
Ceramic
Features:
Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
-900/ -1900ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm)