KOA Speer Electronics, Inc. PCF2C680K
Part No.:
PCF2C680K
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PCF2C680K.pdf
Description:
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
Comments
PCF2C680K Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
PCF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
68 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
2W
Composition:
Ceramic
Features:
Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
-600/ -1500ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm)