KOA Speer Electronics, Inc. PCF2CT631R562K
Part No.:
PCF2CT631R562K
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PCF2CT631R562K.pdf
Description:
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
Shipping
Inventory:500
Comments
PCF2CT631R562K Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
5.6 kOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
-900/ -1900ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm)