Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PR01000103909JA100
Part No.:
PR01000103909JA100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PR01000103909JA100.pdf
Description:
RES 39 OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
Inventory:107
Comments
PR01000103909JA100 Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)