Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PR01000105102JA100
Part No.:
PR01000105102JA100
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PR01000105102JA100.pdf
Description:
RES 51K OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
Inventory:996
Comments
PR01000105102JA100 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
PR01
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
51 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)