Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PR02000201600JA100
Part No.:
PR02000201600JA100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PR02000201600JA100.pdf
Description:
RES 160 OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:990
Comments
PR02000201600JA100 Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
160 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)