Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PR02000203009JA100
Part No.:
PR02000203009JA100
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PR02000203009JA100.pdf
Description:
RES 30 OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:980
Comments
PR02000203009JA100 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
PR02
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
30 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)