Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PR02000204121FA100
Part No.:
PR02000204121FA100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PR02000204121FA100.pdf
Description:
RES 4.12K OHM 1% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:941
Comments
PR02000204121FA100 Specifications
Resistance:
4.12 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)