Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PR03000203902FAC00
Part No.:
PR03000203902FAC00
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PR03000203902FAC00.pdf
Description:
RES 39K OHM 1% 3W AXIAL
Comments
PR03000203902FAC00 Specifications
Resistance:
39 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.205" Dia x 0.657" L (5.20mm x 16.70mm)