Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PR03000204302JAC00
Part No.:
PR03000204302JAC00
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.PR03000204302JAC00.pdf
Description:
RES 43K OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
Inventory:515
Comments
PR03000204302JAC00 Specifications
Resistance:
43 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.205" Dia x 0.657" L (5.20mm x 16.70mm)