Stackpole Electronics Inc RC12JB360K
Part No.:
RC12JB360K
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RC12JB360K.pdf
Description:
RES 360K OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
Inventory:997
Comments
RC12JB360K Specifications
Resistance:
360 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)