Stackpole Electronics Inc RC12JB7M50
Part No.:
RC12JB7M50
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RC12JB7M50.pdf
Description:
RES 7.5M OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
Inventory:402
Comments
RC12JB7M50 Specifications
Resistance:
7.5 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)