Stackpole Electronics Inc RC14JB3R30
Part No.:
RC14JB3R30
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RC14JB3R30.pdf
Description:
RES 3.3 OHM 5% 1/4W AXIAL
Shipping
Inventory:488
Comments
RC14JB3R30 Specifications
Resistance:
3.3 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)