KOA Speer Electronics, Inc. RF2CT521A471J
Part No.:
RF2CT521A471J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RF2CT521A471J.pdf
Description:
RESISTOR
Shipping
Inventory:500
Comments
RF2CT521A471J Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
RF
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)