Vishay Dale RL07S301GB14
Part No.:
RL07S301GB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RL07S301GB14.pdf
Description:
RES 300 OHM 1/4W 2% AXIAL
Comments
RL07S301GB14 Specifications
Resistance:
300 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)