Vishay Dale RL20S303GB14
Part No.:
RL20S303GB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RL20S303GB14.pdf
Description:
RES 30K OHM 1/2W 2% AXIAL
Comments
RL20S303GB14 Specifications
Resistance:
30 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)