Vishay Sfernice RLP0320R00BB15
Part No.:
RLP0320R00BB15
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RLP0320R00BB15.pdf
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Comments
RLP0320R00BB15 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
RLP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
3W
Composition:
Wirewound
Features:
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.218" Dia x 0.551" L (5.54mm x 14.00mm)