Vishay Dale RLR05C2431FSB14
Part No.:
RLR05C2431FSB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RLR05C2431FSB14.pdf
Description:
RES 2.43K OHM 1% 1/8W AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RLR05C2431FSB14 Specifications
Resistance:
2.43 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Failure Rate:
S (0.001%)