Vishay Dale RLR07C2202GRB14
Part No.:
RLR07C2202GRB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RLR07C2202GRB14.pdf
Description:
RES 22K OHM 2% 1/4W AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RLR07C2202GRB14 Specifications
Resistance:
22 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate:
R (0.01%)