Vishay Dale RLR07C2611FSB14
Part No.:
RLR07C2611FSB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RLR07C2611FSB14.pdf
Description:
RES 2.61K OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RLR07C2611FSB14 Specifications
Resistance:
2.61 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)