Vishay Dale RLR07C4701GSRE5
Part No.:
RLR07C4701GSRE5
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RLR07C4701GSRE5.pdf
Description:
RES 4.7K OHM 2% 1/4W AXIAL
Shipping
Inventory:500
Comments
RLR07C4701GSRE5 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)