Vishay Dale RLR20C1503GRB14
Part No.:
RLR20C1503GRB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RLR20C1503GRB14.pdf
Description:
RES 150K OHM 2% 1/2W AXIAL
Comments
RLR20C1503GRB14 Specifications
Resistance:
150 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)