Vishay Dale RLR20C2001FRB14
Part No.:
RLR20C2001FRB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RLR20C2001FRB14.pdf
Description:
RES 2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RLR20C2001FRB14 Specifications
Resistance:
2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)