Vishay Dale RLR32C2001GRB14
Part No.:
RLR32C2001GRB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RLR32C2001GRB14.pdf
Description:
RES 2K OHM 2% 1W AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RLR32C2001GRB14 Specifications
Resistance:
2 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)