Vishay Dale RN50C2003FB14
Part No.:
RN50C2003FB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RN50C2003FB14.pdf
Description:
RES 200K OHM 1/20W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RN50C2003FB14 Specifications
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)