Vishay Dale RN55C1780FB14
Part No.:
RN55C1780FB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RN55C1780FB14.pdf
Description:
RES 178 OHM 1/8W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RN55C1780FB14 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
178 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)