Vishay Dale RN55D2263FB14
Part No.:
RN55D2263FB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RN55D2263FB14.pdf
Description:
RES 226K OHM 1/8W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RN55D2263FB14 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
226 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)