Vishay Dale RN55D4121FRE6
Part No.:
RN55D4121FRE6
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RN55D4121FRE6.pdf
Description:
RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL
Comments
RN55D4121FRE6 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
4.12 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)