Vishay Dale RN55E4993BB14
Part No.:
RN55E4993BB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RN55E4993BB14.pdf
Description:
RES 499K OHM 1/8W .1% AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RN55E4993BB14 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
499 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)