Vishay Dale RN60C1402FB14
Part No.:
RN60C1402FB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RN60C1402FB14.pdf
Description:
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RN60C1402FB14 Specifications
Resistance:
14 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)