Vishay Dale RN60C3901DB14
Part No.:
RN60C3901DB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RN60C3901DB14.pdf
Description:
RES 3.9K OHM 1/4W .5% AXIAL
Shipping
Inventory:974
Comments
RN60C3901DB14 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
3.9 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)