Vishay Dale RN60D1333FB14
Part No.:
RN60D1333FB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RN60D1333FB14.pdf
Description:
RES 133K OHM 1/4W 1% AXIAL
Comments
RN60D1333FB14 Specifications
Resistance:
133 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)