Vishay Dale RN60D1912FB14
Part No.:
RN60D1912FB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RN60D1912FB14.pdf
Description:
RES 19.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RN60D1912FB14 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
19.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)