Vishay Dale RN60E32R0BB14
Part No.:
RN60E32R0BB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RN60E32R0BB14.pdf
Description:
RES 32 OHM 1/4W .1% AXIAL
Comments
RN60E32R0BB14 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
32 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)