Vishay Dale RN65D66R5FB14
Part No.:
RN65D66R5FB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RN65D66R5FB14.pdf
Description:
RES 66.5 OHM 1/2W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RN65D66R5FB14 Specifications
Resistance:
66.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)