Vishay Dale RN65E1002BB14
Part No.:
RN65E1002BB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RN65E1002BB14.pdf
Description:
RES 10K OHM 1/2W .1% AXIAL
Comments
RN65E1002BB14 Specifications
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)