Vishay Dale RN70D6811FB14
Part No.:
RN70D6811FB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RN70D6811FB14.pdf
Description:
RES 6.81K OHM 3/4W 1% AXIAL
Comments
RN70D6811FB14 Specifications
Resistance:
6.81 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)