Vishay Dale RNC50H3832FSB14
Part No.:
RNC50H3832FSB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RNC50H3832FSB14.pdf
Description:
RES 38.3K OHM 1/10W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RNC50H3832FSB14 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
38.3 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Metal Film
Features:
Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
S (0.001%)