Vishay Dale RNC50J4323BSRSL31
Part No.:
RNC50J4323BSRSL31
Description:
RES 432K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
Comments
RNC50J4323BSRSL31 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
432 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate:
S (0.001%)