Vishay Dale RNC50J7963DSBSL
Part No.:
RNC50J7963DSBSL
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RNC50J7963DSBSL.pdf
Description:
RES 796K OHM 1/10W .5% AXIAL
Comments
RNC50J7963DSBSL Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
796 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate:
S (0.001%)