Vishay Dale RNC55H1504BSB1465
Part No.:
RNC55H1504BSB1465
Description:
RES 1.5M OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Comments
RNC55H1504BSB1465 Specifications
Resistance:
1.5 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)