Vishay Dale RNC55H4992FSRE5
Part No.:
RNC55H4992FSRE5
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RNC55H4992FSRE5.pdf
Description:
RES 49.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Shipping
Inventory:500
Comments
RNC55H4992FSRE5 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
49.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)