Vishay Dale RNC55H6043FSB14
Part No.:
RNC55H6043FSB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RNC55H6043FSB14.pdf
Description:
RES 604K OHM 1/8W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RNC55H6043FSB14 Specifications
Resistance:
604 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)