Vishay Dale RNC55J1554BSRE8
Part No.:
RNC55J1554BSRE8
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RNC55J1554BSRE8.pdf
Description:
RES 1.55M OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Comments
RNC55J1554BSRE8 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
1.55 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)